KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13909259
nr 1390 9259
Axel Axelson
(1854-1892), Sverige
Sedi, Egypten. Signerad (svag signatur). Akvarell, 38x17,5 cm, yttermått inklusive ram: 55x32,5 cm
Axel Axelson, svensk målare född i Stockholm 1854, död i Lund 1892.
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
måndag 12 april 2021
kl 19:21:49
450 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
450 kr (Budbetjänt)
Axel Axelson
Läs mer om Axel Axelson